Yu-Gi-Oh! Forbudte erindringer

Strategiguide

Bemærk: Dette spil hedder også Yu-Gi-Oh! Shin Duel Monsters .

Beastly Mirror Ritual

Har #261 Wicked Mirror, #595 Fiends Reflection #1 og #186 Fiends Reflection #2.

Black Luster Ritual

Har #364 Black Luster Soldier, #670 Black Luster Ritual (kort), #058 Kuriboh, #027 Beaver Warrior og #038 Gaia The Fierce Knight.

Gate Guardian Ritual

Hav #374 Gate Guardian, #667 Gate Guardian Ritual, #371 Sanga Of The Thunder, #372 Kazejin og #373 Suijin i dit dæk. Læg dem i dit felt, og læg derefter det rituelle kort.

Hungry Burger Ritual

Få bistro -slagter, maneater, to -munders mørkeliste eller enhver dinosaur under 1500 angreb.

Ultimate Dragon Ritual

Har #001 Blå øjne White Dragon, #001 Blue Eyes White Dragon, #001 Blue Eyes White Dragon.

War Lion Ritual

Har #673 War Lion Ritual (kort), #483 Garvas, #403 Leogun og #201 Frenzied Panda.

Zera Ritual

Få #671 Zera Ritual (kort), #377 Ryu-kishin Powered, #298 Wicked Dragon with Ersatz Head, #085 King Of Yamimakai.

Skift af dæk

Spillet viser en adgangskode, når den er afsluttet (f.eks. 92445276 , 25774450 , 92886423 , etc.). Denne adgangskode er for at ændre dit dæk. Når du har indtastet adgangskoden, skal du kontrollere dine kort.

Adgangskode -tilstand

På hvert Duel Monsters-kort er der en ottecifret adgangskode i nederste venstre hjørne direkte under kortets billede. Indtast denne kode under 'Adgangskode' på hovedskærmen, og kortet vil blive registreret i din kortsamling. Bemærk: Du kan kun indtaste adgangskoden én gang.

Kopiering af kort

Der kræves tre hukommelseskort til dette trick. Man kan være et PlayStation 2 -hukommelseskort, hvis det er nødvendigt. Se hukommelseskortene som A, B og C. Indsæt hukommelseskort A og C. Hukommelseskort A skal have de kort, du vil kopiere. Kopiér den gemte spilfil Yu-Gi-Oh Forbidden Memories til hukommelseskort C. Start et spil og isæt hukommelseskort B. Dette hukommelseskort skal også have et spil i det med et andet I.D. Handl de kort, du vil have fra hukommelseskort A til hukommelseskort B, og nulstil derefter spillet. Gå tilbage til PlayStation -hukommelsesadministratoren, og kopier den gemte spilfil fra hukommelseskort C og læg den tilbage på hukommelseskort A. Hukommelseskort A skal nu have din gamle fil med alle de kort, du har byttet til hukommelseskort B. Gå derefter til bytte og læg alle de kort, du byttede til hukommelseskort B i hukommelseskort A. Hvis det blev gjort korrekt, skulle du have fordoblet de kort, du ønskede.

Det følgende trick giver dig ekstra kort gratis uden duellering eller brug af stivelseschips. Du skal bruge to hukommelseskort. Se hukommelseskortene som A og B. Hukommelseskort A skal have en gemt fil på. Indsæt hukommelseskort B i hukommelseskortplads 1, og start et nyt spil. Gem spillet på hukommelseskort B, og nulstil derefter spillet. Gå til build -deck -menuen, og tag alle de kort, du ønsker, ud af din deck og afslut menuen. Gem dit spil, og nulstil PlayStation. Indsæt hukommelseskort A i hukommelseskortplads 2. Gå ind i handelsmenuen, og vælg alle kortene (eller så mange du kan) fra hukommelseskort B, og tryk på Firkant på controllere et og to. En menu vises. Tryk på X for at vælge 'Handel' og derefter 'Ja'. Du vil nu have alle kortene fra hukommelseskort B (som du handlede) i hukommelseskort A.

3D Battle Arena

For at komme til 3D Battle Arena skal du trykke på X på et af dine monstre og derefter trykke på Square i stedet for at bruge X til at angribe igen.

Duel monstre profil

Indlæs dit spil, og gå derefter til biblioteket. Tryk på X på ethvert duellmonster. Du vil nu se sin profil. For at se det i live action skal du trykke på Højre. Gå også ind på biblioteket og se efter et monster, du vil se. Vent på en pil, der peger til venstre i nederste venstre hjørne. For at gå tilbage, vil det være i højre side.

Start Blue Eyes Ultimate Dragon

Brug tre Dragon Treasures, et Mountain, tre Megamorps og et Bright Castle og dets angrebskraft vil være 9999.

Nem stivelse

Besejr Teana og Jono i kampagnemodus, og gå derefter til fri duel. Fortsæt med at udfordre Teana eller Jono for nem stivelse. -Fra: azuredragon386@hotmail.com

Passerer labyrinten

Når du har vundet, skal du gå til højre, højre, venstre, højre. Derefter redder du Tea og kæmper mod to modstandere før Keishin. Så vises Seto, og slutningen er Darknite.

Exodia

Indtast følgende adgangskoder:

    Hoved: 33396948
    Højre ben: 08124921
    Venstre ben: 44519536
    Venstre arm: 07902349
    Højre arm: 70902349
Indkaldte Skull power-ups

Følgende ting kan bruges til at tænde det kaldte kraniumkort:

    Sword of Dark Destruction
    Malevolent Nuzzler
    Sort vedhæng
    Bright Castle
    BeastFangs
    Enhjørningens horn
    Mørk energi
    Kunai med kæde
    Sort vedhæng
    Sword of Dark Destruction
    Axe af fortvivlelse
Kæmper Simon Muran

I starten af ​​spillet taler Simon til dig. Du har muligheder for at lytte eller løbe væk. Dette er, hvad han vil gøre på hver betingelse:

    Kør væk: Når du vender tilbage, går du direkte til dit værelse.
    Lyt, løb væk: Når du vender tilbage, har du mulighed for at duellere med Simon Muran.
    Lyt, lyt, løb væk: Når du vender tilbage, går du direkte til dit værelse.
    Lyt, lyt, lyt: Du går direkte til dit værelse.
Adgangskoder til kort

Vælg titlen 'Indlæs spil' på titelskærmen, vælg derefter 'Adgangskode', og indtast en af ​​følgende adgangskoder for at låse det tilsvarende kort op. Bemærk: Du skal bruge en vis mængde Starchips for at få kortene, når du bruger følgende adgangskoder.

Kort Adgangskode
4-stjernet Ladybug Of Doom 83994646
7 Farvede fisk 23771716
7 Afsluttet 86198326
Abyss Flower 40387124
Acid Crawler 77568553
Acid Trap Hole 41356845
Air Marmot fra Nefa 75889523
Akakieisu 38035986
Akihiron 36904469
Alinsektion 70924884
Altseende gudinde 53493204
Årstidernes Amazon 17968114
Ameba 95174353
Amfibisk Bugroth 40173854
Gamle hjerne 42431843
Gamle Elf 93221206
Gamle krukke 81492226
Den gamle af skoven 14015067
Gammel troldmand 36821538
Gamle værktøj 49587396
Det gamle oplysningstræ 86421986
Gamle vandskildpadde 11714098
Angelwitch 37160778
Ansatsu 48365709
Anthrosaurus 89904598
Aqua Dragon 86164529
Aqua Madoor 85639257
Aqua Snake 12436646
Arlownay 14708569
Riddervåben 36151751
Armaill 53153481
Bevæbnet ninja 09076207
Pansrede firben 15480588
Pansrede rotter 16246527
Pansrede Søstjerner 17535588
Pansrede zombier 20277860
Angreb og modtag 63689843
Axe af fortvivlelse 40619825
Axe Raider 48305365
Baby Dragon 88819587
Barox 06840573
Tønde Lily 67841515
Tønderock 10476868
Grundlæggende insekt 89091579
En 72076281
Battle Ox 05053103
Battle Steer 18246479
Battle Warrior 55550921
Beaked Snake 06103114
Bønnesoldat 84990171
Bear Trap 78977532
Beast Fangs 46009906
Dyrets konge i syd 99426834
Beastly Mirror Ritual 81933259
Smuk dyretræner 29616941
Smuk Headhunter 16899564
Bæversoldat 32452818
Behegon 94022093
Beta Magnet Warrior 39256679
Bickuribox 25655502
Stort øje 16768387
Stort insekt 53606874
Big Shield Gardna 65240384
Bindende kæde 08058240
Økologisk plante 07670542
Bide sko 50122883
Black Dragon Jungle 89832901
Black Luster Ritual 55761792
Black Luster Ritual 81756897
Black Luster Soldier 05405694
Sort vedhæng 65169794
Black Skull Dragon 11901678
Blackland Fire Dragon 87564352
Bladefly 28470714
Blast jonglør 70138455
Blast Sphere 26302522
Blocker 34743446
Blue Eyes Silver Zombie 35282433
Blue Eyes White Dragon 89631139
Blue-Eyes Toon Dragon 53183600
Blåvinget krone 41396436
Boltsnegl 12146024
Boltpingvin 48531733
Knoglemus 21239280
Boo Koo 68963107
Book of Secret Arts 91595718
Bundboer 81386177
Boulder skildpadde 09540040
Brachio-Raidus 16507828
Modig Scizzar 74277583
Livsånde 20101223
Bright Castle 82878489
Indbrudstyv 06297941
Call Of The Haunted 91536248
Destiny's lys 47695416
Kanonsoldat 11384280
Kort ødelæggelse 72892473
Castle of Dark Magic 00062121
Slotsmure 44209392
Katapultskildpadde 95727991
Celtic Guardian 91152256
Chakra 65393205
Ændring af hjerte 04031928
Skift slim 18914778
Charubin the Fire Knight 37421579
Munter kiste 41142615
Den flyvende kimære 04796100
Chronolord 61454890
Claw Reacher 41218256
Klovn Zombie 92667214
Kakerlak ridder 33413638
Evolutionens kokon 40240595
Begyndelsesdans 43417563
Konstruktion af maske 02304453
Tærende haj 34290067
Cosmo Queen 38999506
Cosmo Queen's Prayer 04561679
Krabbe skildpadde 8 91782219
Crass Clown 93889755
Kravlende drage 67494157
Crawling Dragon #2 38289717
Skøre fisk 53713014
Crimson Sunbird 46696593
Crow Goblin 77998771
Knus kort 57728570
Knusekort 577728570
Dragens forbandelse 28279543
Millenniums forbandelse 83094937
Forbandelse af trehornede drager 79699070
Forbandelsesbryder 69666645
Curtain of the Dark 22026707
Cyber ​​Commander 06400512
Cyberkrukke 34124316
Cyber ​​Raider 39978267
Cyber ​​Saurus 89112729
Cyber ​​Shield 63224564
Cybersoldat 44865098
Cyber ​​Soldier of Darkness 75559356
Cyber-Stein 69015963
Cyber-tech Alligator 48766543
Dansende nisse 59983499
Mørk kunstner 72520073
Dark Assailant 41949033
Mørk flagermus 67049542
Mørk kimær 32344688
mørk nisse 21417692
Mørk energi 04614116
Mørkegrå 09159938
Mørkt hul 53129443
Afgrundens mørke konge 53375573
Dark Magic Ritual 76792184
Mørk tryllekunstner 46986414
Dark Magician Girl 38033121
Mørk plante 13193642
Mørk fange 89558090
Mørk kanin 99261403
Mørk skygge 40196604
Dark Titan of Terror 89494469
Mørk heks 35565537
Dark World Thorns 43500484
Mørke øjne Illusionist 38247752
Darkfire Dragon 17881964
Dark-Piercing Light 45895206
Deepsea haj 28593363
Deepsea Warrior 24128274
De-Spell 19159413
Destroyer Golem 73481154
Dharma Cannon 96967123
Dian Keto the Cure 84257639
Siger Armadilo 69893315
Dig næb 29948642
Dimensionel ridder 37043180
Dimensionhul 22959079
Disk Magiker 76446915
Dissolverock 40826495
Dokuroizo den grumme 25882881
Dokurorider 99721536
Dokuroyaibia 30325729
Undgåelsesdukke 91635482
Doma of Doom Angel 16972957
Doron 00756652
Dorover 24194033
Dragon Capture Jar 50045299
Dragon Human 81057959
Dragon Piper 55763552
Dragesøger 28563545
Dragon Statue 09197735
Dragon Treasure 01435851
Dragon Zombie 66672569
Dragoness the Wicked 70681994
Drømmeklovn 13215230
Drill Bug 88733579
Droll Bird 97973387
Drevende firben 16353197
Dryad 84916669
Dunames Dark Witch 12493482
Dungeon Worm 51228280
Eatgaboon 42578427
Eldeen 06367785
Elektrisk firben 55875323
Elektrisk slange 11324436
Elektropisk 37820550
Elegant egoist 90219263
Elfs lys 39897277
Embryonisk dyr 64154377
Kejser af Lansen 11250655
Kejserinde dommer 15237615
Fortryllende havfrue 75376965
Udryddelse af aerosol 94716515
Evigt Udkast 56606928
Evig hvile 95051344
De ugudeliges eksil 26725158
Exodia of Forbidden 33396948
Eyearmor 64511793
Ansigtsløs magi 28546905
Fairy Dragon 20315854
Fe Meteor Crash 97687912
Fontenens fe 81563416
Eventyrs gave 68401546
Trofugl 75582395
Fake Trap 03027001
Feral Imp 41392891
Fiend Kraken 77456781
Fiend Reflection #1 68870276
Fiend Reflection #2 02863439
Fiend Sword 22855882
Fiends hånd 52800428
Fiends spejl 31890399
Endelig skæbne 18591904
Endelig flamme 73134081
Fire Eye 88435542
Brand Græs 53293545
Brand Kraken 46534755
Brand Reaper 53581214
Ildspisende skildpadde 96981563
Fyrende Pegasus 27054370
Fireyarou 71407486
Sprængning 66788016
Flamme Cerebrus 60862676
Flamme spøgelse 58528964
Flammemanipulator 34460851
Flammesværd 45231177
Flame Viper 02830619
Flash -overfaldsmand 96890582
Flower Wolf 95952802
Flyvende pingvin 5628232
Følg Wind 98252586
Skov 87430998
Fæstningshval 62337487
Fæstningshvalens ed 77454922
Vanvittig Panda 98818516
Frog The Jam 68638985
Muskens svampe 53830602
Fusionist 01641882
Drage -mester Gaia 66889139
Gaia den voldsomme ridder 06368038
Gale Dogra 16229315
Garma sværd 90844184
Garma Sword Ed 78577570
Garnecia Elefantis 49888191
Garoozier 14977074
Garvas 69780745
Portdej 49258578
Portværge 25833572
Gate Guardian Ritual 56483330
Portsværd 46211326
Portvagt 19737320
Drømmenes konge Gazelle 05818798
Gear Golem the Mover 30190809
Tvillingelv 69140098
Genin 49370026
Kæmpe loppe 41762634
Kæmpe Mech-soldat 72299832
Kæmpe Rød Seasnake 58831685
Giant Scorpion of Tundra 41403766
Kæmpe soldat af sten 13039848
kæmpe stor 33621868
Giga-tech Wolf 08471389
Giltia den mørke ridder 51828629
Goblin Fan 04149689
Goblins hemmelige genopretning 11868825
Goddess of Whim 67959180
Gokibore 15367030
Golgoil 07526150
Gorgon æg 11793047
Grappler 02906250
Gravedigger Ghoul 82542267
Kirkegård & Hånd 27094595
Stor regning 55691901
Great Mammoth of Kirkegård 54622031
Stor møl 14141448
Stor hvid 13429800
Green Phantom King 22910685
Greenkappa 61831093
Griffore 53829412
Grin 95744531
Grusomt Goo 65623423
Værge for La 89272878
Tordens vogter 47879985
Smag 73079365
Gyakutenno Megami 31122090
Hamburgeropskrift 80811661
Hane-Hane 07089711
Haniwa 84285623
Hannibal Necromancer 05640330
Glad kæreste 99030164
Hard rustning 20060230
Harpie Lady 76812113
Harpie Lady Sister 12206212
Harpies bror 30532390
Harpie's Feather Duster 18144506
Harpies Pet Dragon 52040216
Hercules Beetle 52584282
Østens helt 89987208
Hibikime 64501875
High Tide Gyojin 54579801
Hinotama 46130346
Hinotama Soul 96851799
Hinotama Soul 96851799
Hiro's Shadow Scout 81863068
Hitodenchak 46718686
Hitotsu-me Giant 76184692
Hologra 10859908
Horn Imp 69669405
Lysets horn 38552107
Enhjørningens horn 64047146
Hoshiningen 67629977
Mod af timeglas 43530283
Livets timeglas 08783685
Lim af hus 15083728
Sulten burger 30243636
Sulten Ghoul 95265975
Hunter Spider 80141480
Orkan 15042735
Hyo 38982356
Hyosube 02118022
Hyozanryu 62397231
Isvand 20848593
Syg heks 81686058
Inhalator 08353769
Insekt rustning med ild 03492538
Insektbarriere 23615409
Insekt Immation 96965364
Insektdronning 91512835
Insektsoldater af sværm 07019529
Invader fra en anden galakse 28450915
Invader af tronen 03056267
Invigoration 98374133
Usynlig ledning 15361130
Invitation til en mørk søvn 52675689
Island Turtle 04042268
Spydbagle 26932788
Javelin Beetle Pact 41182875
Vandmand 14851496
Jigen Bakudan 90020065
Jinzo 77585513
Jinzo # 7 32809211
Jirai Gumo 94773007
Job-ændring spejl 55337339
Dommermand 30113682
Kagemusha af den blå flamme 15401633
Kageningen 80600490
Kairyu-shin 76634149
Kaiser Dragon 94566432
Kamakiriman 68928540
Kaminari angreb 09653271
Kaminarikozou 15510988
Lastbilguiden 41544074
Højre Sværdinde 12829151
Kanikabuto 84103702
Kappa Avenger 48109103
Karbonala Warrior 54541900
Kattapillar 81179446
Kazejin 62340868
Key Mace 01929294
Key Mace #2 20541432
Killer Needle 88979991
Kong Tåge 84686841
Konge af Yamimakai 69455834
Kojikocy 01184620
Korogashi 32569498
Koumori Dragon 67724379
Koumori Dragon 67724379
Krokodille 76512652
Kumootoko 56283725
Kunai med kæde 37390589
Kurama 85705804
Kuriboh 40640057
Kuwagata a 60802233
Kwagar Hercules 95144193
Kycoo The Ghost Destroyer 88240808
La Jinn Mystikeren 97590747
Labyrint Tank 99551425
Labyrintvæg 67284908
Troens Frue 17358176
LaLa Li-oon 09430387
LaMoon 75850803
Larver Møl 87756343
Larver 94675535
Sidste heksedag 90330453
Sidste testamente 85602018
Grinende blomst 42591472
Launcher Spider 87322377
Lava Battleguard 20394040
Lazer Cannon Armor 77007920
Venstre arm af forbudt 07902349
Venstre ben af ​​forbudt 44519536
Legendarisk sværd 61854111
Leghul 12472242
Legion the Fiend Jester 25280974
Leo troldmand 04392470
Leogun 10538007
Leopardpige 49000779
Mindre drage 55444629
Livsspiser 52367652
Lys af intervention 62867251
Lynblad 55226821
Flydende dyr 93108297
Lisark 55210709
Lille kimær 68658728
Lille D. 42625254
Levende vase 34320307
Lord of Dragons 17985575
Herre over lampen 99510761
Herre over Zemia 81618817
Lucky Trinket 03985011
Månedronning Elzaim 62210247
Mabarrel 98795934
Maskinangriber 38116136
Maskinjager 07359741
Maskinkonvertering 25769732
Maskinkonge 46700124
Madjinn Gunn 43905751
magisk medlidenhed 77414722
Magisk spøgelse 46474915
Magiske hatte 81210420
Magisk labyrint 64389297
Tryllekunstner af sort 30208479
Troens tryllekunstner 31560081
Maha Vailo 93013676
Maiden of Maiden 79629370
Malevolent Nuzzler 99597615
Mammoth kirkegård 40374923
Man Eater 93553943
Menneske-fejl 54652250
Mandsædende sort haj 80727036
Mandsædende plante 49127943
Man-Eating Treasure Chest 13723605
Manga Ryu-ran 38369349
Marine Beast 29929832
Masaki Den legendariske sværdmand 44287299
Mask of Darkness 28933734
Mask of Shine & Da 25110231
Maskeret klovn 77581312
Maskeret troldmand 10189126
Master og ekspert 75499502
Mavelus 59036972
Mech Bass 50176820
Mech Mole Zombie 63545455
Mechaleon 94412545
Mekanisk snegl 34442949
Mekanisk edderkop 45688586
Meda Bat 76211194
Mega Thunderball 21817254
Megamorph 22046459
Megasonic Eye 07562372
Megazowler 75390004
Megirus Light 23032273
Meotoko 53832650
Metal Dragon 09293977
Metal fisk 55998462
Metal Guardian 68339286
Metalmorph 68540058
metalzoa 50705071
Meteor Black Dragon 90660762
Meteor Dragon 64271667
Midnight Fiend 83678433
Mikazukinoyaiba 38277918
Millenium Golem 47986555
Millennium Shield 32012841
Milus Radiant 07489323
Underminere 32539892
Minomushi Warrior 46864967
Spejlstyrke 44095762
Misairuzame 33178416
Mon Larver 07225792
Monster øje 84133008
Monster Frozen 60682203
Monster Reborn 83764718
Monster Tamer 97612389
Monster-æg 36121917
Monstrøs fugl 35712107
Monsturtle 15820147
Månens udsending 45909477
Mooyan Curry 58074572
Morinphen 55784832
Morphing krukke 33508719
bjerg 50913601
Mountain Warrior 04931562
Ansigt Ansigt 46657337
Formere sig 40703222
Muse-A 69992868
Svampemand 14181608
Mushroom Man #2 93900406
Musiker King 56907389
M-kriger #1 56342351
M-Warrior #2 92731455
Mystisk dukke 54098121
Mystery Hand 62793020
Mystisk klovn 47060154
Mystisk rytter 68516705
Mystisk lampe 98049915
Mystisk Capture Chain 63515678
Mystisk Elf 15025844
Mystisk måne 36607978
Mystisk sand 32751480
Mystisk får #1 30451366
Mystisk får #2 83464209
Namuriko 90963488
Halsjæger 70084224
Nålbold 94230224
Nålorm 81843628
Nekogal # 1 01761063
Nekogal # 2 43352213
Neo The Magic Swordsman 50930991
Natfirben 78402798
Mareridt Scorpion 88643173
Niwatori 07805359
Adelsmand til udryddelse 17449108
Novoxs bøn 43694075
Fede Marmot af Ne 56713552
Octoberser 74637266
Ocubeam 86088138
Ogre af den sorte skygge 45121025
Old Lizard Warrior 43230671
En der jagter sjæl 03606209
Enøjet Shield Dragon 33064647
Ooashi 13906696
Ooguchi 58861941
Ookazi 19523799
Orion kampkongen 02971090
Oscillo Hero 82065276
Oscillo Hero # 2 27324313
Overdrive 02311603
Blegdyr 21263083
Panther Warrior 42035044
Parasit Paracide 27911549
Papegøje Dragon 62762898
Patruljerøveri 76775123
Påfugl 20624263
Pendel maskine 24433920
Pingvin ridder 36039163
Pingvinsoldat 93920745
Perfekt Ultimate 48579379
Udførelse af sværd 04849037
Lille engel 38142739
Lille drage 75356564
Lille møl 58192742
Phantom Board 77603950
Phantom Ghost 61201220
Phantom Thief 24348204
Knivbeholder 26185991
Grådighedskrukke 55144522
Pot the Trick 55567161
Kraft af Kaishin 77027445
Pragtisk 33691040
Forhindre rotte 00549481
Prinsesse af Tsurugi 51371017
Prisme 80234301
Tronens beskytter 10071456
Psykisk Kappa 07892180
Psycho-dukke 63459075
Pumping the King 29155212
Straffet ørn 74703140
Marionetritual 05783166
Queen Bird 73081602
Dronning af efterårsblade 04179849
Queen's Double 05901497
Rabiat Rytter 94905343
Raigeki 12580477
Rainbow Flower 21347810
Rainbow Marine Havfrue 29402771
Hæv kropsvarmen 51267887
Sjælden fisk 80516007
Stråle og temperatur 85309439
Reaper af kortet 33066139
Rød bueskyttepige 65570596
Røde øjne Black Dragon 74677422
Red Eyes Black Metal Dragon 64335804
Rød medicin 38199696
Reflekter Bounder 02851070
Forstærkninger 17814387
Afstået 64631466
Fjern fælden 51482758
Restructor Revolution 99518961
Opstandelse af kimære 39399168
Omvendt fælde 77622396
Genoplivning af Sennen 16206366
Genoplivning af skelet 31066283
Genoplivet slangeaften 39411600
Rhaimundos af 62403074
Forbuds højre arm 70903634
Forbidden's højre ben 08124921
Brølende Ocean Snake 19066538
Rock Ogre Grotto #1 68846917
Rock Ogre Grotto #2 62193699
Rock Spirit 82818645
Rogue Doll 91939608
Rodvand 39004808
Rose Spectre of Dune 32485271
Royal Guard 39239728
Uforskammet Kaiser 26378150
Ryu-kishin 15303296
Ryu-kishin Powered 24611934
Ryu-løb 02964201
Sabre Slasher 73911410
Essays den mørke klovn 66602787
Salamander 32268901
Sandsten 73051941
Tordenens sang 25955164
Sangan 26202165
Satellit Cannon n Control 50400231
Søværge 85448931
Sea Kamen 71746462
Sea King Dragon 23659124
Sea King of Fury. 18710707
Sekretær af Secre 15507080
Seiyaryu 06740720
Sengenjin 76232340
Slange Marauder 82742611
Slange -natdrage 66516792
Shadow Ghoul 30778711
Shadow Spectre 40575313
Shadow Spell 29267084
Flytte 59560625
Skinnende venskab 82085619
Skovlknuser 71950093
Sølv bue og pil 01557499
Sølv Fang 90357090
Simochi allergi 40633297
Uhyggelig slange 08131171
Skummel skygge 63125616
Skelengel 60694662
Skelgon 32355828
Skull Guardian 03627449
Skull Night 02504891
Skull Red Bird 10202894
Kranietjener 32274490
Kranium Stalker 54844990
Skullbird 08327462
Kranium-mærke LadyBug 64306248
Sky Dragon 95288024
Sovende løve 40200834
Spilleautomat 03797883
Snakeyashi 29802344
Soo 86318356
Højtidelige ønsker 35346968
Ensomhed 84794011
Sonic Maid 38942059
Sorcerer Of The Doomed 49218300
Soul Exchange 68005187
Soul Hunter 72869010
De renes sjæl 47852924
Space Megatron 39181897
Gnister 76103675
Stavebindende cirkel 18807108
Edderkoppekrabbe 34536276
Spike Seadra 85326399
Spikebot 87511987
Spiked Snegl 98075147
Bogens ånd 14037717
Harpens ånd 80770678
Spirit of the Mountain 34690519
Vindens ånd 54615781
Stain Storm 21323861
Star Boy 08201910
Stålventilator 13616074
Steel Ogre Grotto #1 29172562
Steel Ogre Grotto #2 29172562
Steel Ogre Grotto #2 90908427
Steel Scorpion 13599884
Stålskal 02370081
Stone Armadiller 63432835
Sten Dragon 68171737
Stone Ghost 72269672
Stone Ogre Grotto 15023985
Stenstatue af de gamle 31812496
Stop forsvaret 63102017
Udstoppet dyr 71068263
Succubus Knight 55291359
Suijin 98434877
Indkaldt kranium 70781052
Super War-løve 33951077
Supporter i Syd 41422426
Sump Battleguard 40453765
Sword Arm of Dragon 13069066
Sword Hunter 51345461
Sword Hunter 5134561
Sword of Dark Destruction 37120512
Sværd af dybt siddende 98495314
Sværd af afslørende lys 72302403
Sværdsmand Fra Afar 85255550
Sværdmand af Lands 03573512
Swordstalker 50005633
Synchar 75646173
Forurenet visdom 28725004
Takriminos 44073668
Takuhee 03170832
Talers of Shurilan 74150658
Kanteren Tao 46247516
Tatsunootoshigo 47922711
Skallenes tempel 00732302
Ømhed 57935140
Tentacle Plant 60715406
Tera den frygtelige 63308047
Terra Bugroth 58314394
Den 13. Grav 00032864
Bistro -slagteren 71107816
Drdek 08944575
Fiend Megacyber 66362965
Tordenens udødelige 84926738
The Inexperience Spy (Magic Card) 81820689
Dommens hånd 28003512
Den sidste kriger fra 86099788
Den lille sværdmand 25109950
Den smeltende røde Sh 98898173
Slangehåret 29491031
Statuen af ​​øst 10262698
The Stern Mystic 87557188
Det der skjuler 18180762
Den ulykkelige Jomfru 51275027
The Wandering Doomed 93788854
Den onde orm herunder 06285791
Tusinde drager 41462083
Tusinde øjne Idol 27125110
Tusind øjne hviler 63519819
Trebenede zombier 33734439
Thunder Dragon 31786629
Tiger Axe 49791927
Tidsguide 71625222
Lille værge 90790253
Tudse Master 62671448
Togex 33878931
Tomozaurus 46457856
Tongyo 69572024
Vis Alligator 59383041
Toon Havfrue 65458948
Toon tilkaldt kranium 91842653
Vis verden 15259793
Torike 80813021
Totalforsvar Shogun 75372290
Trakadon 42348802
Fældehul 04206964
Trap Master 46461247
Enorm ild 46918794
Trent 78780140
Trial of Nightmare 77827521
Tri-Horned Dragon 39111158
Tripwire Beast 45042329
Turtle Bird 72929454
Turtle Ed 76806714
Turtle Racoon 17441953
Turtle Tiger 37313348
Turu-Purun 59053232
Twin lange stænger #1 60589682
Twin lange stænger #2 29692206
To-hovedet kong Reaper 94119974
To-hovedet Thunder Dragon 54752875
To-mundet Darkruler 57305373
To-delt angreb 83887306
Tyhone 72842870
Tyhone #2 56789759
UFO skildpadde 60806437
Ultimate Dragon 17928958
Ultimativt tilbud 80604091
Umi 22702055
Ukendt kriger af Fiend 97360116
Uraby 01784619
Ushi oni 48649353
Vermillion spurv 35752363
Destroyer Versaga 50259460
Grimme bakterier 39774685
Voldsom regn 94042337
Violet krystal 15052462
Vishwar Randi 78556320
Waboku 12607053
Wall of Illusion 13945283
Vægskygge 63162310
War-lion Ritual 54539105
Eliminering af kriger 90873992
Traditionens kriger 56413937
Ødemark 23424603
Vandelement 03732747
Vandpige 55014050
Vandmagiker 93343894
Vandomotik 02483611
Waterdragon Fairy 66836598
Vejrkontrol 37243151
Vejrudsigt 72053645
Wetha 96643568
Whiphail Crow 91996584
Hvid delfin 92409659
Hvid magisk hat 15150365
Wicked Dragon med tænder 02957055
Wicked Mirror 15150371
Udbredt ruin 77754944
Wilmee 92391084
Vind Djinn 97843505
Wing Eagle 47319141
Wing Egg Elf 98582704
Winged Cleaver 39175982
Winged Dragon #2 57405307
Winged Dragon, Guardian Of The Fortress #1 87796900
Nyt livs vingede æg 42418084
Winged Trumpeter 94939166
Wings of Wicked Flame 92944626
Heks af det sorte øje 78010363
Heksens lærling 80741828
Witty Phantom 36304921
Wodan Resident 42883273
Ulv 49417509
Træklovn 17511156
Trærester 17733394
Wow kriger 69750536
Wretched Ghost of Darkness 17238333
Yado Karu 29380133
Yaiba Robo 10315429
Yamadron 70345785
Yamadron Ritual 29089635
Yamatano Dragon Scroll 76704943
Yami 59197169
Yaranzo 71280811
Yashinoki 41061625
Yormungarde 17115745
Sløjfer 30090452
Zarigun 10598400
Zera Ritual 81756897
Zera the Mant 3 69123138
Zoa 24311372
Zombie Warrior 31339260
Zone Eater 86100785

-Nogle koder fra: etcwynn@comcast.net, stop182@yahoo.com og azuredragon386@hotmail.com

Guardian Star styrker og svagheder

Følgende er en liste over Guardian Stars, hvilke Guardian Stars de har en fordel over, og som Guardian Stars har en fordel i forhold til dem:

Guardian Star Fordel Ulempe
SolMåneKviksølv
MåneVenusSol
KviksølvSolVenus
VenusKviksølvMåne
martsJupiterNeptun
JupiterSaturnmarts
SaturnUranusJupiter
UranusPlutoSaturn
NeptunmartsPluto
PlutoNeptunUranus

Fusioner
    Alligator's Sword Dragon (1700/1500) = BadyDragon + Alligator's Sword
    Amfibisk Bagroth (1850/1300) = Groundack Bugroth + Guardian Of The Sea
    Aqua Dragon (2250/1900) = Fairy Dragon + Amazon Of The Sea + Zone Eater
    Autumn Queen (1800/1500) = Kvinde + Plante
    B. Dragon Jungle King (2100/1800) = Dragon (<1600 ATK) + Plant
    Barox (1380/1530) = Frenzied Panda + Ryu-Kishin
    Beastry Mirror Ritual = Dark Energy + Elegant Egotist
    Bickuribox (2300/2000) = Klasseklovn +Drømmeklovn
    Black Dragon Jungle King (2100/1700) = Plante + Dragon
    Black Dragon Jungle King (2100/1800) = Ancient Tree of Oplysning (1300/900) +Kairyu-Shin (1800/1500)
    Black Dragon Jungle King (2100/1800) = Bean Soldier (1400/1300) + One-Eyed Shield Dragon (700/1300) eller Petit Dragon (600/700)
    Black Dragon Jungle King (2100/1800) = Crawling Dragon #2 (1600/1200) + Yashinoki (800/600)
    Black Dragon Jungle King (2100/1800) = Yamatano Dragon Scroll + Dark Plant
    Black Luster Ritual = Dark Energy + Dark-Piercing Light
    Black Meteor Dragon = Red Eyes Black Dragon + Baby Meteor Dragon
    Black Skull Dragon (3200 angreb/2800 forsvar) = tilkaldt kranium + røde øjne Black Dragon
    Blackland Fire (1500/800) = Phantom Dewan + Yamatano Dragon Scroll
    Blackland Fire (1500/800) = Yamatano Dragon Scroll + Phantom
    Blue Eyes = Mystic Horesman + Battle Ox
    Blue-Eyes Ultimate Dragon (4500/3800) = Blue-Eyes White Dragon (x3)
    Bolt Escargot (1400/1500) = Svagt vand + Svagt lyn
    Bolt Escargot = Amoeba + Lala Li-Oon
    Bolt Escargot = The Melting Red Shining + Mega Thunderball
    Bracchio-Raidus (2200/2000) = To-hovedet King Rex + kravlende drage
    Charubin The Fire Knight (1100/800) = Monster Egg + Hinotama
    Crimson Bird (2300/1800) = Darkfire Dragon + Faith Bird
    Crimson Sunbird (2300/1800) = Blast Juggler (800/900) + Blue Winged Crown (1600/1200) eller Faith Bird (1500/1100)
    Crimson Sunbird (2300/1800) = Boo Koo (6500/500) + Kagemusha of the Blue Flame (800/400)
    Crimson Sunbird (2300/1800) = Charubin Fire Knight (1100/800) + Mavelus (1300/900)
    Crimson Sunbird (2300/1800) = Faithbird + Skull Redbird
    Crimson Sunbird (2300/1800) = Skull Red Bird (1150/1200) + Flame Manipulator (900/1000)
    Crimson Sunbird (2300/1800) = Vermilion Sparrow + Winged Beast
    Crimson Sunbird = Mavalus + Mavalus
    Dragon's Curse (2000/1500) = Armored Zombie (1500/0) + Sword Arm of Dragon (1750/2030)
    Dragon's Curse (2000/1500) = Knoglemus (400/300) + Metal Dragon (1850/1700)
    Dragon's Curse (2000/1500) = Metal Dragon + Bone Mouse
    Dragon's Curse (2000/1500) = Yamatano Dragon Scroll + Bat + Bone Mouse
    Curse Of Dragon = Skelgon + Babydragon
    Curse of Millennium Shield Ritual = Metalmorph + Metalmorph
    Cyber ​​Saurus (1800/1400) = Blast Juggler + To Headed King Rex
    Cyber ​​Saurus (1800/1400) = Dinosaur + maskine
    Cyber ​​Saurus (1800/1400) = Dragon + Machine
    Cyber ​​Saurus (1800/1400) = Tomozaurus + Steel Scorpion
    Cyber ​​Soldier (1500/1700) = Grøn Kappa + Bat
    Cyber ​​Solider (1500/1700) = Warrior + Machine
    Cybersaurus (1800/1600) = Crawling Dragon #2 + Dharma Cannon
    Dark Elf (2000/800) = Wing Egg Elf + Phantom Council
    Dark Elf (2000/800) = Wing Egg Elf + Secterian of Secrets
    Dark Elf (2000/800) = Ancient Sorcerer (1000/1300) +Wing Egg Elf (500/1300)
    Dark Elf = Ancient Elf + Eldeen
    Dark Witch (1800/1500) = Kvinde + Spellcaster
    Dark Witch (1800/1700) = Dancing Elf + Dancing Elf
    Dark Witch (1800/1700) = Fairy + Spellcaster
    Dark Witch (1800/1700) = Kvinde + Kvinde
    Dark Witch = Skelengal + Dancing Elf
    Darkfire Dragon (1500/1250) = Firegrass + Petit Dragon
    Darkfire Dragon (1500/1250) = Firegrass + PetitDragon
    Darkworld Thorns = Mystery Hand + Fungi Mask
    Deepsea Shark (1900/1600) = BottomDweller + Tongyo
    Deepsea Shark = Bundboer + Tongyo
    Diskmagiker = Mystisk lampe + mekanisk edderkop
    Dragon Zombie (1600/0) = Dragon + Zombie
    Dragoness The Wicked Knight (1200/900) = Armaill + One Eyed Shield Dragon
    Kejserinde dommer (2100/1700) = Queen's Double + Hibikime
    Flame Cerebrus (2100/1800) = Armaill (700/1300) + Little Chimera (600/550) eller Milus Radiant (300/250)
    Flame Cerebrus (2100/1800) = Dyr + Pyro
    Flame Cerebrus (2100/1800) = Indbrudstyv (850/800) + Firegrass (700/600) eller Flame Ghost (1000/800)
    Flame Cerebrus (2100/1800) = Fate Candle (600/600) + pansret rotte (950/1100) eller Fusionist (900/700) eller Milus Radiant (300/250) eller Silver Fang (1200/800) eller Wolf ( 1200/800)
    Flame Cerebrus (2100/1800) = Flame Manipulator (900/1000) + Mystical Sheep #2 (800/1000) eller Frenzied Panda (1200/1000)
    Flame Cerebrus = Brandreaper + Lille kimær
    Flame Cerebus (2100/1800) = Milus Radiant + Viper Snake
    Flamme Cerebus = Air Marmot + Fire Reaper
    Flame Swordsman = Mavelus + Supporters In Shadow
    Flower Wolf (1800/1400) = Dyr + Plante
    Flower Wolf (1800/1400) = Grøn Kappa + Air Mamot af Nefariousaess
    Flower Wolf (1800/1400) = Milus Radiant + Dark Plant
    Flower Wolf (1800/1400) = Svampemand + Milus Radiant
    Flower Wolf (1800/1400) = Plante + Udyr
    Flower Wolf (1800/1400) = Silver Fang + Darkworld Thorns
    Flower Wolf (1800/1400) = Yashinoki + Air Marmot of Nefariousness
    Gaia the Dragon Champion (2600/2100) = Dragon's Curse (2000/1500) + Gaia the Fierce Knight (2300/2100)
    Galtia D. Ridder = Labyrintens vogter + tronbeskytter
    Garvas (2000/1500) = Dancing Elf + Air Mamot of Nefariousness
    Garvas (2000/1500) = Happy Lover + Wicked Worm Beast
    Garvas (2000/1700) = Ancient Brain (1000/700) + Dig Beak (500/800) eller Gate Deeg (700/800)
    Garvas = fusionist + mester og ekspert
    Garvus = Griffore + Happy Lover
    Great Mammoth of Goldfine (2200/1800) = Korroderende haj (1100/700) + Mammoth Graveyard (1200/800)
    Great Mammoth of Goldfine (2200/1800) = Mammoth Graveyard + Zombie
    Great Mammoth Of Goldfine = Mammoth Graveyard + Dragon Zombie
    Great Mammoth Of Goldfine = Mammoth Graveyard + The Wandering Doomed
    Great Mammoth of Goldfine (2200/1800) = Den 13. Grav (1200/900) + Mammoth Kirkegård (1200/800)
    Great Moth (2500/2000) = Evolutionens kokon (0/2000) + Larven Møl (500/400)
    Hiptanio (-100) = Sparks (Magic Card) + Sparks (Magic Card)
    Hyosube (1500/900) = The Furious Sea King + Psychic Kappa
    Isvand = White Dolphin + Muse A
    Dommermand (2200/1500) = Axe Raider (1700/1150) + Dommens hånd (1400/700)
    Dommermand (2200/1500) = Celtic Guardian (1400/1200) + Dommens hånd (1400/700)
    Dommermand (2200/1500) = Domshånd + Dronningens dobbelt
    Dommermand = Dommens hånd + kriger
    Karbonala Warrior (1500/1200) = M-Warrior #1 + M-Warrior #2
    Koumori Dragon (1500/1200) = Mystery Hand + Yamatano Dragon Scroll
    Koumori Dragon = Petit Dragon + Wicked Dragon
    Kunai med kæde (udstyr) = legendarisk sværd (udstyr) + sværd af mørk ødelæggelse (udstyr)
    Labyrint Tank = Giga-Tech Wolf + Cannon Solider
    Launch Spider (2200/2500) = Jirai Gumo + Metalmorph
    Mavelus = Kurama + Fire Eye
    Metal Dragon (1850/1700) = Yamatano Dragon Scroll + Bat
    Metal Dragon (1850/1750) = Dragon (<1600 ATK) + Machine
    Metalfisk (1600/1900) = Grøn Kappa + Flagermus + Hvid Dolphin
    MetalZoa (3000/2800) = Zoa + Metalmorph
    Meteor B. Dragon (3500/2000) = R. Eyes B. Dragon + Meteor Dragon
    Meteor B. Dragon = Meteor Dragon + Red Eyes B. Dragon
    Mystisk sand (2100/1700) = Ancient Elf (1450/1200) + Ancient Jar (400/200) eller Pot the Trick (400/400)
    Mystisk sand (2100/1700) = Smuk hovedjagtmester (1600/800) + Ancient Jar (400/200)
    Mystisk Sand (2100/1700) = Dancing Elf + Dissolverock
    Mystisk Sand (2100/1700) = Dancing Elf + Milus Radiant
    Mystisk sand (2100/1700) = Dancing Elf + Morphing Jar
    Mystisk Sand (2100/1700) = Fe + Lunar Queen Elzaim (750/1100)
    Mystisk sand (2100/1700) = Kvindelig monster + sten
    Mystisk sand (2100/1700) = Haniwa (500/500) + månedronning Elzaim (750/1100)
    Mystisk sand (2100/1700) = Key Mace + Morphing Jar
    Mystisk Sand (2100/1700) = Muki Muki + Dancing Elf
    Mystisk sand (2100/1700) = Trick pot + heks af sort skov
    Mystisk Sand (2100/1700) = Heks i Schwarzwald + Morphing Krukke
    Mystisk Sand = Enhver pige (<2100) + Any rock (<2100)
    Mystisk Sand = Key Mace + Rock
    Mystisk Sand = Vandelement + Morphing Krukke
    Mystical Sheep #1 (1150/900) = Mystical Sheep #2 (800/1000) + Bolt Penguin (1100/800)
    Nekogal # 2 = Vandelement + Griffore
    Nekogal # 2 (1900/2000) = Kvinde + Udyr
    Nekogal #2 = Key Mace + Little Chimera
    Nekogal (1900/2000) = Kvinde + Udyr
    Pumpkin King Of Ghosts = The Wandering Doomed + Bean Soldier
    Pumpking the Ghost of Ghosts (1800/2000) = Plant + Zombie
    Dronning af efterårsblade (1800/1500) = Hun + Plante
    Rabid Horseman (2000/1700) = Battle Ox (1700/1000) + Mystic Horseman (1300/1550)
    Rabid Horseman = Battle Ox + Mystic Horseman
    Rabid Horseman = Mystichorseman + Battle Ox
    Red Eyes Black Dragon (2400/2000) = Blackland Fire Dragon (1500/800) + Tyhone #2 (1700/1900)
    Red Eyes Black Metal Dragon = Red Eyes Black Dragon + Metal Morph
    Rose of the Dunn (2000/1800) = Kvinde + Fiend
    Rose Spector of Dunn (2000/1800) = Arlownay (800/1000) + Dark Prisoner (600/1000) eller Embryonic Beast (500/750)
    Ryu-Kishin Powered (1600/1200) = Ryu-Kishin + sekretær for hemmeligheder
    Sea King Dragon (2000/1700) = Catapult Turtle (1000/2000) + Metal Dragon (1850/1700)
    Shadow Flame Dragon (8700/8200) = Three-Headed Firetooth Dragon + Fiend
    Skelgon = Dragon Zombie + The Wandering Doomed
    Soul Hunters (2200/1800) = Clown Zombie (1350/0) + Mechaleon (800/600) eller Sinister Serpent (300/250)
    Spike Sedra (1600/1400) = Dragon + Aqua
    Stone Dragon (2000/2300) = Dragon (<1600 ATK) + Rock
    Tusinder af drager = Enhver drage (<2400) + Time Wizard
    Stone Dragon (2000/2300) = Ancient Jar (400/200) + Crawling Dragon (1600/1400) eller Black Land Fire Dragon (1500/800)
    Stone Dragon (2000/2300) = Muki Muki + Crawling Dragon
    Stone Dragon (2000/2300) = Yamatano Dragon Scroll + Morphing Jar
    Stone Dragon (2000/2300) = Dissolverock + Baby Dragon
    Stone Dragon (2000/2300) = Dissolverock + Yamatano Dragon Scroll
    Indkald kraniet = Embryonisk dyr + Tidsguide
    Summoned Skull (2500/1200) = Castle of Dark Illusions (1200/2500) + Job Change Mirror (800/1300)
    Indkaldt kranium (2500/1200) = Crass Crown (1350/1400) + Job Change Mirror (800/1300)
    Indkaldt kranium = Crass Clown + Job Change Mirror
    Indkaldt kranium = Sangan + Job-Change Mirror
    Indkaldt kranium = Time Wizard + Embroynic Beast
    Indkaldt kranium = Tidsguide + embryonisk dyr
    Summoned Skull = Trials of Mightmare + Beastly Mirror
    Sword Arm Of Dragon (1750 ATK) = Warrior (<1700 ATK) + Dragon (<1700 ATK, but not Dark Fire Dragon)
    Tatsunootoshigo = Udyr + Vand
    Thousand Dragon (2400/2000) = Baby Dragon (1200/700) + Time Wizard (500/400)
    Thousand Dragon (2400/2000) = Crawling Dragon (1600/1400) + Time Wizard (500/400)
    Thousand Dragon (2400/2000) = Dragon (<1600 ATK) + Time Wizard
    Thousand Dragon = Time Wizard + One Eyed Shield Dragon
    Three-Headed Firetooth Dragon (5400/5150) = Blue Eyes White Dragon + Meteor B. Dragon + Sword Arm of Dragon
    Thunder Dragon (1600/1400) = Thunder + Dragon
    Thunder Dragon (1600/1500) = Dragon (<1600 ATK) + Thunder
    Thunder Dragon = Petit Dragon + The Immortal Of Thunder
    Twin Headed Thunder Dragon (2800/2000) = Dragon (1600 atk eller derover) + Thunder
    Twin Headed Thunder Dragon (2800/2000) = Thunder Dragon + Darkfire Dragon
    Twin Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Black Dragon Jungle King (2100/1800) + Electric Lizard (850/800) eller Electric Snake (800/900) eller The Immortal of Thunder (1500/1300) eller Kaminarikozou (700/ 600) eller LaLa Li-oon (600/600) eller Oscillo Hero #2 (1000/500)
    Twin Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Bolt Escargot (1400/1500) + Crawling Dragon (1600/1400) eller Crawling Dragon #2 (1600/1200) eller Dragon Zombie (1600/0) eller Thousand Dragon (2400/2000 ) eller Thunder Dragon (1600/1500)
    Twin Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Bolt Penguin (1100/800) + Crawling Dragon (1600/1400) eller Crawling Dragon #2 (1600/1200) eller Curse of Dragon (2000/1500) eller Dragon Zombie (1600/ 0) eller Metal Dragon (1850/1700) eller Meteor Dragon (1800/2000) eller Spike Seadra (1600/1300) eller Stone Dragon (2000/2300) eller Dragon Sword Arm (1750/2030) eller Thousand Dragon (2400/ 2000) eller Thunder Dragon (1600/1500)
    Twin Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Zombie Dragon (1600/0) + Mega Thunderball (750/600)
    Twin-Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Dragon (<1600 ATK) + Machine
    Twin-Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Dragon (<1600 ATK) + Plant
    Twin-Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Dragon (<1600 ATK) + Rock
    Twin-Headed Thunder Dragon (2800/2100) = Dragon (<1600 ATK) + Thunder
    Ultimate Blue-Eyes Dragon Ritual = Megamorph + Dragon Treasure
    Ushi Oni (2150/1950) = Akakieisu (1000/800) + Ancient Jar (400/200) eller Dragon Piper (200/1800)
    Ushi Oni (2150/1950) = Ancient Jar + Mystic Lamp
    Ushi Oni (2150/1950) = Curtain of the Dark Ones (600/500) + Ancient Jar (400/200) eller Morphing Jar (700/600) eller Pot the Trick (400/400)
    Ushi Oni (2150/1950) = Phantom Board + Morphing Jar
    Ushi Oni (2150/1950) = Sagii The Dark Clown + Pot of Tricks
    Vermilion Sparrow (1900/1500) = Flame Swordsman + Wolf
    War-Lion Ritual = Beast Fangs + Elegant Egotist
    Whiptail Crow (1650/1600) = Ryu-Kishin + Droll Bird
    Wow Warrior = White Dolphin + Hard Rustning
    Yamadron Ritual = Dragon Treasure + Elegant Egotist
    Zera Ritual = Dark Energy + Malevolent Nuzzler
    Zombie Warrior = Skull Servant + Green Kappa

Spilhajkoder

Har alle 722 kort [Bemærk] 5000FF02 0000
801D0250 0505
50006A02 0000
801D044E 0505
Har kort 1801D025C 0505
801D025E 0505
801D0260 0505
801D0262 0505
801D0264 0505
801D0266 0505
801D0268 0505
801D026A 0505
801D026C 0505
801D026E 0505
801D0270 0505
801D0272 0505
801D0274 0505
801D0276 0505
801D0278 0505
801D027A 0505
801D027C 0505
801D027E 0505
801D0280 0505
801D0282 0505
Har kort 2801D0284 0505
801D0286 0505
801D0288 0505
801D028A 0505
801D028C 0505
801D028E 0505
801D0290 0505
801D0292 0505
801D0294 0505
801D0296 0505
801D0298 0505
801D029A 0505
801D029C 0505
801D029E 0505
801D02A0 0505
801D02A2 0505
801D02A4 0505
801D02A6 0505
801D02A8 0505
801D02AA 0505
Har kort 3801D02AC 0505
801D02AE 0505
801D02B0 0505
801D02B2 0505
801D02B4 0505
801D02B6 0505
801D02B8 0505
801D02BA 0505
801D02BC 0505
801D02BE 0505
801D02C0 0505
801D02C2 0505
801D02C4 0505
801D02C6 0505
801D02C8 0505
801D02CA 0505
801D02CC 0505
801D02CE 0505
801D02D0 0505
801D02D2 0505
Har kort 4801D02D4 0505
801D02D6 0505
801D02D8 0505
801D02DA 0505
801D02DC 0505
801D02EE 0505
801D02E0 0505
801D02E2 0505
801D02E4 0505
801D02E6 0505
801D02E8 0505
801D02EA 0505
801D02EC 0505
801D02EE 0505
801D02F0 0505
801D02F2 0505
801D02F4 0505
801D02F6 0505
801D02F8 0505
801D02FA 0505
Har kort 5801D02FC0505
801D02FE 0505
801D0300 0505
801D0302 0505
801D0304 0505
801D0306 0505
801D0308 0505
801D030A 0505
801D030C 0505
801D030E 0505
801D0310 0505
801D0312 0505
801D0314 0505
801D0316 0505
801D0318 0505
801D031A 0505
801D031C 0505
801D031E 0505
801D0320 0505
801D0322 0505

Bemærk: Denne kode fungerer ikke med Game Shark CDX.